Výpočet ideálního
příjmu energie a živin

Jaký je ideální nastavení příjmu energie a živin pro můj cíl? Jak si nastavit tabulky když nechci sestavit přesný jídelníček?

Výpočet ideálního příjmu energie a živin

Máte představu co jíst, zapisujete si pravidelně denní příjem do tabulek, ale výsledky se stále nedostavují? Potřebujete jen pomoci v tom, jak správně nastavit poměr kalorického příjmu k vašemu výdeji a konečnému cíli? Nechte si to spočítat naším zkušeným nutričním terapeutem přímo na míru!

Informace o Vás

Fakturační údaje

Nákupem souhlasíte s obchodními podmínkami.

Nejčastěji kladené otázky

Pokud nanajdete odpověď na vaši otázku, budeme rádi, když nás budete kontaktovat.

Kam si mám zaznamenávat jídelníček?
Na zapisování jídelníčeku doporučujeme Kalorické tabulky nebo aplikaci Yazio.
Musím se striktně držet předepsaných hodnot?
Záleží, jak rychle chcete dosáhnout svého cíle. Je možné si držet například průměrný týdenní příjem všech živin, tedy každý den nemusí být zcela stejný. Je dobré se doporučeným hodnotám co nejvíce přibližovat.
Musím si vážit každé jídlo?
Alespoň za začátku to doporučujeme. Díky tomu získáte přehled jak velké porce jsou pro Vás vhodné a naučíte se postupem času porce lépe odhahovat i bez vážení.
Co když nemám na počítání a vážení potravin čas a nebaví mě to?
V tom případě doporučujeme zvolit si variantu jídelníčku na míru, kde máte jednotlivé gramáže převedené i na přibližné množství v hrstech, lžících a dalších zjednodušených variantách.
Mám jíst stejné množství živin při sportu či cvičení i mimo něj?
Zde záleží na dohodě s terapeutem. Pokud jsou pohybové aktivity ve vašem režimu víceméně stálé a neměnné, rovnou počítáme i s nimi a doporučený příjem energie a živin je zohledňuje. Pokud si zacvičíte jen výjimečně, je lepší nastavit příjem živin bez započítané pohybové aktivity a v den kdy jdete cvičit si například přidat více energie a bílkovin, případně dalších živin, opět dle domluvy s terapeutem.
Na základě čeho vypočítáváte doporučené hodnoty živin a energie?
Doporučený denní příjem eneregie a živin vypočítáváme na základě nutriční anamnézy, tedy dotazníku o vašem aktuálním stavu a cíli. Také zohledňujeme analýzu složení těla na Inbody a s terapeutem si doplníte telefonicky všechny potřebné údaje a informace.
Můžu přijít na meření Inbody ve vaší pobočce v Praze?
Ano, měření na Inbody je možné i na naší pobočce v Praze, zahrnuje i krátkou konzultaci Vašeho aktuálního stavu s nutričním terapeutem.